Bundesliga. Niemieckie media: Lewandowski nieobecny w meczu z Bayerem

Robert Lewandowski został słabo oceniony za swój mecz z Bayerem (2:1). Niemieckie media uznały, że napastnik Bayernu spisał się zdecydowanie poniżej swoich możliwości.

"Abendzeitung" dał Lewandowskiemu notę 4 (wszystkie oceny w skali 1-6, im niższa tym lepsza). - Napastnik strzelił prawie dwa razy więcej goli w Bundeslidze (128) niż cała podstawowa jedenastka Bayeru (69), ale nie spisał się za dobrze. Starał się, dużo biegał, ale Tah i Dragović skutecznie go powstrzymywali.

"Ran" przyznał Polakowi ocenę 4-. - W pierwszej połowie głównie odizolowany od reszty zespołu. Miał okazję po podaniu Alaby, ale nie uderzył czysto piłki. Walczył z Tahem i Dragoviciem, ale bez efektu.

"Spox" dał Lewandowskiemu 4,5. - Ciężko walczył z obroną Bayeru i w ciągu 90 minut miał tylko jedną okazję, gdy nie zdołał pokonać Leno. Nie doszedł do żadnej innej okazji, co nie jest wystarczające jak na piłkarza takiej klasy - nawet mimo dobrej postawy rywali.

"Suddeutsche Zeitung": - Był tak nieobecny, że można było zapomnieć, że jest na boisku. Miał świetną okazję na strzelenie gola, ale nie uderzył dobrze w piłkę. I przez to ma już sześć goli straty do Pierre'a-Emericka Aubameyanga w klasyfikacji strzelców.