Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Duże problemy Wolfsburga. Volkswagen chce oszczędzać

W sporych problemach może znaleźć się VFL Wolfsburg. Volkswagen, główny udziałowiec, zamierza przeznaczać na "Wilki" znacznie mniej pieniędzy niż do tej pory.
Wolfsburg co roku dostawał od głównego udziałowca 100 mln euro. Jednak jak informuje "Kicker" ta kwota ulegnie zmniejszeniu, co sprawi, że klubowi ciężej będzie sprowadzić wielkie gwiazdy. W poprzednich latach "Wilki" kupowały takich piłkarzy jak Luiz Gustavo, Kevin De Bruyne, Andre Schuerrle, Julian Draxler czy Mario Gomez. Te czasy dobiegną jednak końca. Zespół ma skupić się na wychowywaniu młodych piłkarzy.

Wolfsburg znajduje się w nie najlepszej sytuacji. Zajmuje dopiero 14. miejsce w Bundeslidze z 9 pkt po 11 meczach - ma zaledwie 2 pkt przewagi nad 16. pozycją, która oznacza baraże o utrzymanie. Piłkarzem tego klubu jest Jakub Błaszczykowski.

Koncern Volkswagen zamierza w ciągu najbliższych trzech lat zwolnić 30 tys. pracowników. To efekt skandalu dotyczącego manipulowaniu pomiarem spalin z silników. W tym roku akcje firmy spadły o blisko 30 proc.Memy po meczu Borussia - Legia. Wyśmiewany Cierzniak i wszędobylski Wałęsa