Borussia - Bayern. Chyba można odetchnąć. Uraz Roberta Lewandowskiego nie wydaje się poważny

Zapewne nie obędzie się bez badania skręconej kostki Roberta Lewandowskiego, ale uraz nie wydaje się poważny, noga nie spuchła. Następny mecz Bayern gra w środę w Lidze Mistrzów, z Rostowem na wyjeździe
Lewandowski skręcił nogę w kostce zanim upłynął pierwszy kwadrans meczu Borussia Dortmund - Bayern (zwycięstwo BVB 1:0), po starciu z Markiem Bartrą. Ból mocno utrudniał grę, zwłaszcza przy przyspieszeniach, w przerwie kostka została zabezpieczona taśmą, ale Polak i tak zastanawiał się w drugiej połowie, czy nie zejść z boiska.

Ból puścił dopiero pod koniec sobotniego meczu. W niedzielę piłkarze Bayernu mieli zajęcia regeneracyjne. Lewandowski prawdopodobnie przejdzie badania, ale na szczęście noga nie spuchła.

Nie wiadomo jeszcze, czy Polak będzie musiał odpuścić najbliższy mecz. Tak było, gdy poprzednio podkręcił staw skokowy, jesienią 2015 w meczu Ligi Mistrzów z Olympiakosem Pireus. Polak nie dokończył wówczas spotkania. Dostał po nim wolne na pięć dni, ominął go jeden mecz Bundesligi, a w następnym wszedł jako rezerwowy. To był mecz z Wolfsburgiem, w którym strzelił pięć goli.