Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Niemiec. Podolski kończy karierę: "Od małego dziecka z Polski..."

Lukas Podolski zakończył dwunastoletnią karierę w reprezentacji Niemiec. - To była bardzo trudna decyzja, bo kadra zawsze była blisko mojego serca - powiedział 31-letni piłkarz tureckiego Galatasaray.
Swój pierwszy mecz w reprezentacji Niemiec Podolski rozegrał mając 19 lat, przeciwko Węgrom. Chociaż jego Kolonia spadła w tamtym sezonie z ligi, to on znalazł się także w kadrze na mistrzostwa Europy w 2004 roku. Dwa lata później był już podstawowym zawodnikiem odmłodzonej drużyny, która zajęła trzecie miejsce na MŚ organizowanych w Niemczech. Strzelił trzy gole i w klasyfikacji "Złotego buta" zajął drugie miejsce.

W 2008 roku strzelił dwa gole na Euro w meczu z Polską. Podolski zawsze powtarzał, że ma bliskie związki z krajem w którym się urodził. Chętnie rozmawiał z polskimi dziennikarzami, także na ostatnich mistrzostwach Europy przed meczem z biało-czerwonymi. Jednak na ostatnim turnieju Podolski nie zagrał ani razu, był już zawodnikiem, który miał pomagać doświadczeniem młodszym kolegom.

- Od dwulatka, który przyjechał z Polski do Niemiec tylko z piłką pod ramieniem do mistrza świata. To więcej niż mogłem sobie wymarzyć - powiedział po ogłoszeniu swojej decyzji. W reprezentacji zagrał w 129 meczach i strzelił 48 goli. W 2014 roku razem z drużyną narodową wygrał mistrzostwa świata w Brazylii.Boruc z "małpkami" na Ibizie, Szczęsny w podróży poślubnej [ZDJĘCIA Z WAKACJI]


Zdjęcie Lanki Adidas Performance Messi 15 1 IUT67 Zdjęcie Lanki adidas Performance MESSI 15.3 (KCT74) Zdjęcie Lanki Adidas Performance X 15 4 Fxg IUS21
Lanki Adidas Performance Me... Lanki adidas Performance ME... Lanki Adidas Performance X ...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info