Błaszczykowski zadebiutował w VfL Wolfsburg

Reprezentant Polski rozegrał 45 minut w towarzyskim meczu z Malmoe. Wolfsburg wygrał na wyjeździe 1:0 po bramce w 85 minucie Rodriqueza.

Błaszczykowski zaczął mecz w podstawowej jedenastce i przebywał na boisku przez całą pierwszą połowę. Po zmianie wszedł za niego Azzaoui.

Były kapitan reprezentacji Polski miał szansę na premierowego gola w barwach nowego klubu już w 5. minucie, ale jego strzał obronił bramkarz Malmoe. Kibice doczekali się na bramkę w 85. minucie meczu - w polu karnym faulowany był Azzaoui, a jedenastkę na bramkę zamienił Ricardo Rodriguez.

Kolejny sparing Wolfsburga odbędzie się 9 sierpnia, przeciwnikiem będzie francuskie Saint-Etienne. "Wilki" oficjalnie rozpoczną sezon 20 sierpnia od meczu z FSV Frankfurt w I rundzie Pucharu Niemiec. Tydzień później startuje Bundesliga - 27 sierpnia Wolfsburg zagra na wyjeździe z Augsburgiem.

Skład Wolfsburga w meczu z Malmoe: Benaglio - Vieirinha (46' Traesch), Bruma, Dante, Schaefer (46' Rodriguez) - Seguin (78' Conde), Gerhardt (46' Donkor) - Błaszczykowski (46' Azzaoui), Mayoral (63' Knoche), Caligiuri (46' Arnold) - Dost.

Milik ledwo co w Napoli, a nowy klub już chce mu sprowadzić rywala. I to dwa razy droższego od Polaka!