Sparingi. Real Madryt pokonał Bayern Monachium

Real Madryt pokonał Bayern Monachium 1-0 w towarzyskim spotkaniu rozegranym w New Jersey (USA) w ramach International Champions Cup.
Jedynego gola strzelił Danilo na 11 minut przed końcem, gdy pokonał bramkarza Svena Ulreicha mocnym uderzeniem z lewej nogi. Spotkanie oglądało ponad 82 tys. kibiców.

W pierwszej połowie zdecydowanie przeważał Bayern. Dwukrotnie blisko gola z rzutów wolnych był David Alaba. Austriak prawie strzelił gola również w 70. minucie. Wydawało się, że zwycięzcę wyłonią rzuty karne, ale kilka minut później zwycięską bramkę zdobył Danilo.

Oba zespoły nie grały w najmocniejszych składach. Wielu piłkarzy, w tym m.in. Robert Lewandowski, odpoczywało po mistrzostwach Europy i dopiero wraca do treningów oraz gry. Dla Jamesa Rodrigueza, Luki Modricia czy Sergio Ramosa były to pierwsze występny w tym sezonie.

Wcześniej Real zagrał dwa spotkania w ramach ICC: przegrał 1-3 z Paris Saint-Germain i wygrał 3-2 z Chelsea. Natomiast Bayern przegrał z Milanem po rzutach karnych i pokonał Inter Mediolan 4-1. W nocy ze środy na czwartek odbył się jeszcze sparing Milanu z Chelsea. Angielski zespół wygrał 3-1 (dwa gole Oscara i jeden Bertranda Traore, dla Milanu trafił Giacomo Bonaventura).

Bayern Monachium: Ulreich - Rafinha, Feldhahn, Martinez (Pantovic 77), Alaba Alonso (Benko 56), Thiago (Öztürk 88) Lahm, Vidal, Bernat - Green

Real Madryt: Casilla - Carvajal (Danilo 63), Varane (Nacho 46), Ramos (Lienhart 63), Marcelo (Tejero 77) - James (Asensio 46), Casemiro (Llorente 77), Modric (Kovacic 46) - Vazquez, Morata (Diaz 77), Isco (Odegaard 63)