Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Bastian Schweinsteiger opuści Manchester United? Szykuje się wielki powrót

Wszystko wskazuje na to, że Paul Pogba zostanie piłkarzem Manchesterem United. Wtedy Bastian Schweinsteiger nie będzie mógł już liczyć na regularną grę. Niemiec nie musi się jednak martwić o swoją przyszłość. Niemiec zostanie chętnie przyjęty w Bayernie Monachium.
W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin Manchester United ma zamiar pobić transferowy redkord świata i zakontraktować Paula Pogbę z Juventusu Turyn. "Czerwone Diabły" majązapłacić mistrzom Włoch około 120 milionów euro. Ten transfer definitywnie będzie oznaczał koniec przygody Bastiana Schweinsteigera z angielskim klubem.

W ostatnich dniach Niemiec został odesłany przez Jose Mourinho do drużyny rezerw. Menedżer nie widzi Niemca w swoich planach. Klub wystawił już mistrza świata na listę transferową.

Całą sytuacje pragnął wykorzystać AC Milan. Jednak włoskiego klubu nie stać, by płacić 32-latkowi aż 200 tysięcy funtów tygodniowo, bo Niemiec nie zamierza zmniejszyć swoich zarobków. Dlatego najprawdopodobniej pomocnik wróci do swojego macierzystego klubu. - Zna tu wszystkich i wszystko. Przeznaczeniem kogoś takiego jak Schweinsteiger jest praca w Bayernie - skomentował Philipp Lahm.

Całą sytuację skomentował również prezydent Bayernu:

- On sam powinien powiedzieć o chęci powrotu. Wtedy na pewno to z nim przedyskutujemy - oznajmił Karl-Heinz Rummenigge.

Niemiec trafił do Anglii latem 2015 roku właśnie z Bayernu. Wcześniej przez 13 lat gry w pierwszej drużynie zespołu z Monachium rozegrał 342 spotkania i strzelił 45 goli. Przez ostatni sezon w Manchesterze wystąpił zaledwie 18-krotnie zdobywając jedną bramkę.

Nie takie Rio straszne! Polscy sportowcy czują się tu jak w raju