Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. "Kicker": Błaszczykowski w Wolfsburgu!

Według informacji niemieckiego magazynu sportowego Jakub Błaszczykowski w nadchodzącym sezonie będzie grał w Wolfsburgu.
Kluby uzgodniły już warunki transferu. "Wilki" za reprezentanta Polski mają zapłacić ok. 5 mln euro. "Doświadczenie Błaszczykowskiego ma pozwolić Wolfsburgowi wrócić do europejskich pucharów" - pisze "Kicker".

Zdaje się, że informacje niemieckiej prasy potwierdził sam zainteresowany:Thomas Tuchel nie widział miejsca w składzie dla Jakuba Błaszczykowskiego od momentu, kiedy został pierwszym trenerem Borussi Dortmund. W zeszłym sezonie wypożyczył go do Fiorentiny. Tam Błaszczykowski, mający problemy ze zdrowiem, rozegrał tylko 15 spotkań. Z tego powodu Włosi nie zdecydowali się na wykupienie Polaka.

Tuchel do pomocnika reprezentacji Polski nie przekonał się nawet po jego świetnych występach na mistrzostwach Europy. We Francji Błaszczykowski zdobył dwie bramki i był jednym z najlepszych zawodników kadry.

W Borussi Dortmund Błaszczykowski grał od 2007 r. W tym czasie rozegrał w jej barwach 252 meczów i zdobył 32 bramki.Milik ledwo co w Napoli, a nowy klub już chce mu sprowadzić rywala. I to dwa razy droższego od Polaka!