Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Kolejny transfer Borussii Dortmund. Wielki talent Emre Mor wzmacnia zespół

Borussia Dortmund przeprowadza kolejny transfer tego lata. Po Ousmanie Dembele i Mikelu Merino do BVB ma przyjść Emre Mor, 18-letni talent z Turcji.
Piłkarz FC Nordsjaelland uważany jest za wielki talent. Występował w duńskich reprezentacjach młodzieżowych, ale zdecydował się na reprezentowanie pierwszej kadry Turcji. Został nawet powołany do szeorkiej kadry na Euro 2016. Gra na pozycji ofensywnego pomocnika lub napastnika, ma zaledwie 168 cm wzrostu.

Ma kosztować ok. miliona euro. Flemming Povlsen, były piłkarz BVB, wychwala w szczególności drybling Mora i twierdzi, że zostanie ulubieńcem fanów Borussii.

- Jego umiejętności są niesamowite. Jest bardzo szybki i nieprzewidywalny. Gdy oczekujesz podania, robi kolejny drybling i zmienia kierunek biegu. A gdy to zrobi, nie możesz go dogonić - to po prostu niemożliwe - mówił w rozmowie ze stroną UEFA (która niedawno wybrała Mora "talentem tygodnia") Kasper Hjulmand, jego trener w Nordsjaelland.

To kolejne letnie wzmocnienie BVB. Wcześniej pozyskała innych młodych piłkarzy - Ousmane Dembele ze Stade Rennes (15 mln), a jeszcze w lutym sfinalizowała transfer Mikela Merino z Osasuny (3,75 mln).Łyk statystyki, czyli najlepsi piłkarze na swoich pozycjach w sezonie 2015/16 [ZDJĘCIA]


Więcej o: