Bundesliga. Aubameyang goni Lewandowskiego w wyścigu o tytuł króla strzelców

Pierre-Emerick Aubameyang zdobył dwie bramki w meczu Borussii Dortmund z Wolfsburgiem. Gospodarze wygrali 5:1, a Gabończyk goni Roberta Lewandowskiego na liście najskuteczniejszych strzelców Bundesligi.

Piłkarze Bayernu Monachium zremisowali na własnym stadionie z Borussią Moenchengladbach 1:1, a Robert Lewandowski nie pojawił się na boisku. Pep Guardila oszczędził siły Polaka i kilku innych zawodników na rewanżowy mecz półfinałowy Ligi Mistrzów. Bayern zagra w nim we wtorek z Atletico.

Na dwie kolejki przed końcem Bundesligi Bayern ma pięć punktów przewagi nad Borussią Dortmund. Aubameyang pojawił się na boisku w 69. minucie a i tak zdobył dwie bramki. Były to jego trafienia numer 24. i 25. w sezonie. Pozostałe Borussii bramki dla Borussii zdobywali w sobotę Shinji Kagawa, Adrian Ramos oraz Marco Reus, a tuz przed końcem meczu autorem honorowego trafienia dla "Wilków" był Andre Schuerrle.

Lewandowski wciąż jest najlepszym strzelcem ligi z 27 trafieniami. Czy zostanie królem strzelców? Bayern czekają jeszcze mecze z Ingolstadtem (dziewiąte miejsce w tabeli) na wyjeździe i Hannoverem (18. miejsce) u siebie. Borussia za tydzień zagra na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt (16. miejsce) a sezon kończy meczem z 1. FC Koeln (ósme miejsce).

Czołówka strzelców Bundesligi:

"Nienasycony" - zapowiedź książki

To autoryzowana biografia jednego z największych fenomenów współczesnego futbolu. Napastnika, który potrafi w jednym meczu strzelić cztery bramki Realowi Madryt i pobić rekord wszech czasów strzelając w hicie Bundesligi pięć bramek w dziewięć minut. Dziś Robert Lewandowski jest wymieniany jednym tchem wśród najlepszych napastników świata, tuż obok Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo.

Jeden z najlepszych polskich dziennikarzy sportowych - Paweł Wilkowicz (Sport.pl) - ujawnia fascynujące zagadki kariery Roberta Lewandowskiego. Zagląda również za kulisy profesjonalnego futbolu by pokazać, jak gigantycznym wysiłkiem okupione jest dziś osiągnięcie statusu piłkarskiej gwiazdy.

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Agora przed Euro 2016.

131 goli bramkarza?! Ranking najskuteczniejszych golkiperów na świecie!