Guardiola krytykowany za to, że posadził Müllera na ławce. "On jest jak Messi dla Barcelony"

Niemieckie media skrytykowały Pepa Guardiolę za to, że w pierwszym meczu 1/2 finału Ligi Mistrzów z Atletico Madryt wpuścił na boisko Thomasa Müllera dopiero w 70. minucie. Bayern przegrał 1:0.
Posadzenie Müllera na ławce rezerwowych w tak ważnym meczu było dużym zaskoczeniem. Niemiec w tej edycji Ligi Mistrzów strzelił osiem goli (tyle samo co Robert Lewandowski). Guardiola podjął taką decyzję, bo chciał zagęścić środek pola. Zależało mu też, by mieć piłkarza lewonożnego na prawym skrzydle i prawonożnego na lewym

Piłkarz z trudem zaakceptował tę decyzję: - Byłem niezadowolony, ale ważne, by uświadomić sobie, co jest ważne dla zespołu. Muszę kontrolować własne ambicje. Na boisku może przebywać jedenastu piłkarzy. Gdyby rezerwowi ciągle pokazywali swoje niezadowolenie, to na pewno nie pomogłoby to drużynie. - stwierdził.

Hiszpański trener Bayernu za tę decyzję został jednak skrytykowany przez niemieckie media. - Müller jest dla Bayernu, jak Leo Messi dla Barcelony. To prawie niemożliwe, by zastąpić go w ważnych meczach - powiedział na antenie Sky Ottmar Hitzfeld, były trener Bayernu.

Bayern przegrał z Atletico 1:0. Bramkę w 11. minucie zdobył Saul. Rewanż odbędzie się we wtorek w Monachium. Relacja w Sport.pl i Sport.pl LIVE.

Wygranie LM to za mało. Barcelona poza dziesiątką najbardziej dochodowych klubów świata

Zdjęcie Adidas Piłka nożna ACE Glider AO3570 Zdjęcie Adidas piłka nożna Finale Milano Top 5 AC5496 Zdjęcie ADIDAS PIŁKA NOŻNA TANGO PASADENA FIFA 656940
Adidas Piłka nożna ACE Glid... Adidas piłka nożna Finale M... ADIDAS PIŁKA NOŻNA TANGO PA...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info