Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Philipp Lahm wie, co będzie robił po zakończeniu kariery

Philipp Lahm po zakończeniu kariery piłkarskiej nie zamierza nadal pracować w tym sporcie, tylko w biznesie.
Lahm zakończył karierę reprezentacyjną po MŚ 2014, a w 2018 roku - gdy wygasa jego kontrakt z Bayernem - może zakończyć karierę piłkarską. 32-latek współpracuje obecnie z berlińskim startupem "Fanmiles". Nagradza on kibiców za pomocą punktów za ich przywiązanie do drużyny lub piłkarza, które określa się za pomocą liczby postów w mediach społecznościowych czy kupionych biletów na mecze.

Lahm nie chce wyłącznie wykładać pieniędzy na ten projekt. Wyjawił, że poznaje biznesową stronę tego przedsięwzięcia. - Obecnie nie siedzę w biurze. Do 2018 roku skupiam się na piłce nożnej i Bayernie - powiedział w rozmowie z "Bildem".

- Ale co tydzień zajmuję się Fanmiles. Rozmawiam z dyrektorami wykonawczymi, spotykam się z dystrybutorami i przyglądam się np. marketingowi. Staram się zrozumieć jak to współdziała ze sobą w biznesie. Interesuje mnie to. Nie chcę wykładać pieniędzy na coś i siedzieć cicho, tylko nauczyć się nowych rzeczy jako przedsiębiorca. Moja piłkarska kariera zakończy się pewnego dnia. Planuję już życie po piłce, gdy mecze i treningi nie będą częścią mojego planu zajęć. Potrzebuję nowych zadań i nowych wyzwań.

Nowa inicjatywa w Wlk. Brytanii - piłkarki chcą grać w bieliźnie [ZDJĘCIA]
Nowa inicjatywa w Wlk. Brytanii - piłkarki chcą grać w bieliźnie [ZDJĘCIA]