Bundesliga. Bayern wygrał z Augsburgiem, Lewandowski nowym liderem klasyfikacji strzelców

Robert Lewandowski nie zwalnia tempa. Strzelił dwa gole w wygranym 3:1 meczu z Augsburgiem i został nowym liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi.

Lewandowski otworzył wynik w 15. minucie. Polak dostał świetne podanie z prawej strony od Thomasa Muellera, przyjął piłkę w polu karnym, obrócił się i pokonał bramkarza gospodarzy.

Drugiego gola Lewandowski strzelił w 62. minucie wykańczając akcję po podaniu Thiago Alcantary. W 78. minucie na 3:0 podwyższył Mueller, a wynik ustalił cztery minuty przed końcem Raul Bobadilla.

W ostatnich pięciu meczach Bayern zdobył 10 bramek, z czego osiem było autorstwa Lewandowskiego. Polak ma w sumie 21 goli w 20 kolejkach i o jedno trafienie wyprzedził w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców ligi Pierre'a-Emericka Aubameyanga z Borussii Dortmund.

Mistrzowie Niemiec z 56 punktami prowadzi w tabeli. Druga jest Borussia, która ma osiem punktów mniej, a trzeci Bayer Leverkusen ma już 21 punktów straty. W kolejnym meczu w sobotę Bayern zagra u siebie z Darmstadt.

Czołówka klasyfikacji strzelców:

Przez 10 lat była wziętą modelką. Teraz chce sędziować mecze w Premier League! [ZDJĘCIA]

Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców Bundesligi?