Puchar Niemiec. Bayern lepszy od obrońcy tytułu

Bayern Monachium
3
0
3
Bramki: Schuerrle (90.) Kartki: Naldo, Dante - żółta Skład: Benaglio - Traesch (26. Arnold), Naldo, Dante, Rodriguez - Guilavogui, Gustavo - Vieirinha (71. Jung), Draxler (63. Schuerrle), Caligiuri - Dost
Bramki: Costa (15.), Mueller (20., 34.) Kartki: Coman, Alonso - żółta Skład: Neuer - Lahm, Boateng, Martinez, Alaba - Alonso (71. Vidal) - Coman (67. Robben), Mueller (79. Rafinha), Thiago, Costa - Lewandowski
Bayern Monachium bez większych problemów rozprawił się z Wolfsburgiem w 1/16 finału Pucharu Niemiec. Bramki dla gospodarzy strzelali: Douglas Costa i Thomas Mueller. 90 minut rozegrał Robert Lewandowski.
Nowy Sport.pl wkrótce! [SPRAWDŹ]

Piłkarze Wolfsburga rozpoczęli spotkanie tak, jakby ostatnia potyczka z Bayernem pozostawiła w ich głowach traumę (Bayern wygrał 5:1 po bramkach Roberta Lewandowskiego). Z resztą jeszcze przed meczem napastnik gospodarzy Bas Dost powiedział: "Lewandowski to gracz klasy światowej. W ostatnim meczu był wybitny, ale to się nie może powtórzyć". I faktycznie grali przede wszystkim tak, aby sytuacja z ostatniego ligowego meczu między tymi drużynami się nie powtórzyła. Lewandowskiego od początku meczu pilnowali Dante i Naldo.

Skupiona na Polaku defensywa pozostawiała jednak zbyt dużo miejsca innym zawodnikom Bayernu. Jako pierwszy z wolnej przestrzeni skorzystał Douglas Costa. Pomocnik Bayernu sprytnym zwodem ograł Luiza Gustavo i przepięknym strzałem pokonał bezradnego Diego Bengalio.

W 20. minucie było już 2:0 dla "Bawarczyków". Po znakomitej akcji Comana Alaba wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wyłożył piłkę do dobrze ustawionego Muellera. Niemiec bez problemu wpakował piłkę do siatki. Chwilę później okazję na swojego gola miał Lewandowski, ale wielkim poświęceniem wykazał się Trasch, wybijając polskiemu napastnikowi piłkę spod nóg. W tej sytuacji obrońca gospodarzy nabawił się kontuzji i po kilku minutach musiał opuścić plac gry. 10 minut przed przerwą na listę strzelców ponownie wpisał się Mueller, a drugą asystę zaliczył Alaba.

Druga połowa rozpoczęła się obiecująco. Wolfsburg przeprowadził składną akcję, po której Caligiuri znalazł się w sytuacji sam na sam z Neuerem. Bramkarz mistrzów Niemiec wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. Zmarnowana sytuacja jeszcze bardziej podcięła "Wilkom" skrzydła. Bayern bezczelnie kontrolował grę. Usypiał czujność obrońców rywala, aby w odpowiednim momencie przyspieszyć i dorzucić kolejną bramkę. Dwie takie szanse zmarnował Arjen Robben.

Obrońców tytułu stać było tylko na gola w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Rezerwowy Andre Schuerrle wykorzystał błyskotliwe podanie Arnolda i uratował honor gospodarzy.