Bundesliga. Przemysław Tytoń bohaterem Stuttgartu. Obronił rzut karny

VfB Stuttgart pokonał w meczu 9. kolejki Bundesligi Ingolstadt 1:0, a najlepszym graczem ogłoszono Przemysława Tytonia. Polski bramkarz między innymi obronił rzut karny.

Golkiper gospodarzy wybronił "jedenastkę" już w piątej minucie meczu. Wykonawcą rzutu karnego był Mathew Leckie, ale uderzył słabo, w środek bramki. Tytoń rzucił się w róg, ale instynktownie wybił piłkę nogami.

Również później Tytoń spisywał się bez zarzutu. W 61. minucie obronił potężny strzał pod poprzeczkę Pascala Grossa, a pięć minut później w równie efektowny sposób interweniował po strzale Hartmanna.

"Man of the mach", "Jest wielki", "Ogromne brawa", "Zagrał jak Neuer", "Zasłużył na klasę światową" - tak o Tytoniu pisali na Twitterze niemieccy komentatorzy i kibice.

VfB wygrał 1:0 dzięki bramce Daniela Didaviego, który sprytnie znalazł się pod bramką gości i przedłużył mocny strzał z dystansu Floriana Kleina. Dzięki trzem punktom Stuttgart wygrzebał się z ostatniego miejsca w tabeli i zajmuje w niej 15. miejsce.