Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga włoska. Oficjalna prezentacja Jakuba Błaszczykowskiego

- Wybrałem Fiorentinę, bo bardzo mi zależy na regularnej grze - oświadczył podczas konferencji prasowej.
Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, Jakub Błaszczykowski został oficjalnie zaprezentowany jako nowy gracz Fiorentiny. Kuba opowiedział zebranym dziennikarzom o kulisach transferu, a także o jego pierwszych wrażeniach w nowym klubie.

- Fiorentina złożyła mi najbardziej konkretną ofertę. Jestem wdzięczny władzom klubu za zaufanie. Cieszę się, że teraz będę miał okazję za nie odpłacić - powiedział były skrzydłowy BVB.

Polak zmienił otoczenie, gdyż liczy na regularne występy. Przez ostatnie dwa sezony "Błaszczu" zmagał się z kontuzjami, a jego pozycja w Dortmundzie malała z dnia na dzień.

- Wybrałem "Violę", bo bardzo zależy mi na tym, by powrócić do wysokiej formy. Ostatnie miesiące nie były dla mnie udane, ale teraz chcę znowu prezentować mój najwyższy poziom - kontynuował.Były kapitan reprezentacji Polski nie boi się o aklimatyzację w nowym otoczeniu.

- Co prawda, miasta nie znam zbyt dobrze, ale jestem świadomy Fiorentiny ze względu na Gabriela Batistutę. To był wspaniały zawodnik. Będę uczyć się włoskiego. Na razie znam tylko takie zwroty jak "buona sera" i "forza Viola" - zakończył.

Borussia Dortmund wypożyczyła Błaszczykowskiego do włoskiego klubu z opcją pierwokupu. W barwach BVB rozegrał 253 spotkania, w których strzelił 32 gole i zaliczył 52 asysty, wpisując się już na stałe w historii niemieckiego klubu.