Bundesliga. Volland z najszybszym golem w historii! Wyrównał osiągnięcie Ballarabiego

Bayern Monachium pokonał 2:1 Hoffenheim w meczu 2. kolejki Bundesligi. Bramka dla ?Wieśniaków? padła już w dziewiątej sekundzie spotkania. To wyrównanie rekordu ligi niemieckiej.
Hoffenheim
Bramki: Volland (1.) Kartki: Schwegler, Kim, Polanski - żółta Skład: Baumann - Kaderabek, Schar (90. Ochs), Suele, Kim - Schmid (64. Rudy), Schwegler, Polanski - Zuber - Volland, Kuranyi (69. Uth)
Bramki: Mueller (41.), Lewandowski (90.) Kartki: Boateng, Mueller, Rafinha - żółta; Boateng - czerwona (za drugą żółtą) Skład: Neuer - Lahm (67. Lewandowski), Benatia (37. Rafinha), Boateng, Alaba - Alonso - Robben (59. Thiago), Mueller, Vidal, Costa - Goetze
Tuż po rozpoczęciu spotkania złym podaniem "popisał się" David Alaba. Zagrał wprost pod nogi Kevina Vollanda, który w sytuacji sam na sam pokonał Manuela Neuera.

Zobacz bramkę Kevina Vollanda

Oficjalna strona Bundesligi wyliczyła, że gol padł w dziewiątej sekundzie. Tym samym piłkarz Hoffenheim wyrównał rekordowe osiągnięcie Karima Bellarabiego. Ówczesny piłkarz Bayeru Leverkusen trafił do siatki w dziewiątej sekundzie wygranego 2:0 meczu z Borussią Dortmund. Asystował przy tym golu Sebastian Boenisch.

Hoffenheim nie utrzymało jednak prowadzenia do końca meczu. Jeszcze przed przerwą wyrównującego gola strzelił Thomas Mueller, a w 90. minucie spotkania zwycięską bramkę zdobył Robert Lewandowski. Wcześniej rzutu karnego nie wykorzystał Eugen Polanski.

Najszybciej strzelone bramki w Bundeslidze

9. sekunda - Kevin Volland, 1899 Hoffenheim - Bayern Monachium (22.08.2015)

9. sekunda - Karim Bellarabi, Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen (23.08.2014)

11. sekunda - Paul Freier, 1860 Monachium - VfL Bochum (24.05.2003)

11. sekunda - Ulf Kirsten, 1. FC Kaiserslautern - Bayer Leverkusen (30.03.2002)

11. sekunda - Giovane Elber, Bayern Monachium - Hamburger SV (31.01.1998)

Polska nie wygra mundialu nawet za tysiąc lat. A Real Madryt wciąż na topie [FOOTBALL MANAGER]