Bundesliga. Kontuzja Błaszczykowskiego. Remis Borussii z Hoffenheim

Borussia Dortmund zremisowała 1:1 z Hoffenheim w meczu 31. kolejki Bundesligi. Jakub Błaszczykowski zagrał do 41. minuty i zszedł z boiska z urazem. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział powracający po kontuzji Łukasz Piszczek.

Błaszczykowski doznał kontuzji w 39. minucie spotkania. Ostro zaatakował go Jeremy Toljan. Dwie minuty później Polaka zmienił Kevin Kampl. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest ten uraz. Według informacji serwisu "Łączy nas piłka" Błaszczykowski nabawił się kontuzji mięśnia przywodziciela. Szczegółowe badania przejdzie w niedzielę.

Gdy polski pomocnik schodził z boiska, wynik był już ustalony. W 33. minucie gola dla Hoffenheim zdobył Kevin Volland. Wyrównującą bramkę strzelił dwie minuty później Mats Hummels. Cały mecz w barwach "Wieśniaków" rozegrał Eugen Polanski.

Po tym spotkaniu Borussia zajmuje dziewiąte miejsce w lidze i jest tuż za Hoffenheim.