Bundesliga. Dwóch Polaków w jedenastce kolejki "Kickera"!

Robert Lewandowski i Eugen Polanski znaleźli się w jedenastce 25. kolejki magazynu "Kicker". Obaj w miniony weekend strzelili po dwa gole.
Polanski zdobył dwie bramki dla Hoffenheim w wygranym 3:0 meczu z HSV. Pierwszego gola strzelił na 1:0 z rzutu karnego w 22. minucie, a drugiego na 2:0 po ładnej zespołowej akcji w 81. minucie.

Lewandowski dwa razy trafił do siatki w meczu z Werderem, którego Bayern Monachium pokonał 4:0. Oba gole uzyskał po uderzeniach do pustej bramki.

Dla Polanskiego to pierwsze takie wyróżnienie w tym sezonie, a dla Lewandowskiego czwarte. Obaj dostali za swoje występy notę "2" (gdzie "1" to klasa światowa). Pomocnik Hoffenheim ma już na koncie cztery bramki. Dla Lewandowskiego było to 12. i 13. trafienie w sezonie.