Bundesliga. Niesamowity mecz z Leverkusen, cztery gole Dosta

Niesamowity mecz rozegrali piłkarze Bayeru Leverkusen i VfL Wolfsburg w 21. kolejce Bundesligi. Goście wygrali 5:4, a cztery bramki strzelił dla nich Holender Bas Dost.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak wielkich emocji. Po dwóch trafieniach Dosta i jednym Naldo goście prowadzili 3:0.

Po przerwie sygnał do natarcia dał Heung-Min Son. Piłkarz z Korei Południowej strzelił kontaktową bramkę w 57. minucie, a pięć minut później trafił po raz drugi.

Minutę później po raz trzeci w tym spotkaniu trafił Dost, kompletując hat tricka i podwyższając na 4:2, jednak w 67. minucie znów trafił Son, także zdobywając swoją trzecią bramkę w meczu.

W 72. minucie gospodarze wyrównali, tym razem po trafieniu Karima Bellarabiego. Obie drużyny do końca grały jednak o wygraną i udało się gościom. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Vieirinha wrzucił piłkę w pole karne, a Dost uprzedził bramkarza i wbił ją do bramki.

25-letni Holender pierwszy raz w tym sezonie pojawił się na boisku w ósmej kolejce, a regularnie gra dopiero od 13. W poprzednich czterech kolejkach zdobył cztery bramki, a teraz rozstrzelał się na dobre. Po meczu w Leverkusen ma na koncie już dziewięć bramek, o jedną więcej niż Robert Lewandowski.

Po 21 kolejkach Wolfsburg ma na koncie 44 punkty i traci osiem do prowadzącego Bayernu. Bayer jest szósty z 32 punktami.