SC Freiburg
0
0
0
Bramki: Robben (41.), Mueller (48.) Kartki: Benatia - żółta Skład: Neuer - Rafinha, Benatia (39. Boateng), Dante, Bernat - Alonso (70. Shaqiri) - Robben, Mueller, Goetze, Ribery - Lewandowski (46. Schweinsteiger)
SC Freiburg
Kartki: Schuster - żółta Skład: Burki - Sorg (46. Mujdza), Krmas (72. Jullien), Kempf, Guenter - Torrejon - Riether, Hofler, Schuster, Klaus (51. Kerk) - Mehmedi
Robert Lewandowski nie wyszedł na drugą połowę meczu z Freiburgiem. Kapitan reprezentacji Polski przed przerwą doznał urazu prawej nogi. Bayern wygrał 2:0 po golach Arjena Robbena i Thomasa Muellera. Dla Holendra było to 100. trafienie w 184. występie w monachijskim klubie.
W 27. minucie Lewandowskiego brutalnie sfaulował Julian Schuster. Napastnik Bayernu długo nie podnosił się z murawy, ale dotrwał do końca pierwszej połowy. Po przerwie zastąpił go Bastian Schweinsteiger. Według "Kickera" Polak miał zgłosić problem ze ścięgnem Achillesa, ale kontuzja nie jest poważna.

To była druga zła wiadomość dla Bayernu, bo w 39. minucie boisko z powodu kontuzji pachwiny opuścił Mehdi Benatia. Za stopera monachijczyków wszedł Jerome Boateng.

Z kolei w 60. minucie z grymasem bólu na twarzy zszedł Xabi Alonso, którego zastąpił Xherdan Shaqiri.

Bayern wygrał z Freiburgiem 2:0 po golach Robbena i Muellera. Holender cieszył się z 100. bramki w 184. występie w monachijskiej koszulce. - Nie mamy już więcej piłkarzy - próbował żartować po spotkaniu Robben.

Udany jubileusz przeżył też trener Josep Guardiola, który poprowadził zespół w 50. ligowym meczu.

- Benatia nie zagra w piątkowym meczu z FSV Mainz - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Bayernu. Niepewny jest występ Lewandowskiego i Alonso. Obaj w środę przejdą badania.

Monachijczycy, którzy zwyciężyli w siódmym kolejnym spotkaniu w Bundeslidze, są zdecydowanym liderem. O 12 punktów wyprzedzają drugi Wolfsburg.