Bundesliga. Bayern gromi, gol i asysta Lewandowskiego

Bayern Monachium pokonał u siebie 4:0 Hoffenheim w 12. kolejce Bundesligi. Robert Lewandowski zdobył bramkę i zaliczył asystę przy golu Arjena Robbena.

Bayern dominował przez całe spotkanie. Pierwszą bramkę zdobył w 23. minucie Mario Goetze po podaniu od Xabiego Alonso. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Lewandowski. Robben dośrodkował z prawej strony pola karnego, a Polak wyskoczył do główki i wykorzystując nieporadność obrońców umieścił piłkę w siatce.

Przy golu na 3:0 w 82. minucie sytuacja się odwróciła - asystował Lewandowski, a strzelał Robben. Holender podał do Polaka, ten odegrał mu w tempo i w sytuacji sam na sam Robben z łatwością podwyższył wynik. Na 4:0 pięć minut później trafił Sebastian Rode.

Lewandowski w tym sezonie Bundesligi ma już na koncie sześć bramek. W klasyfikacji strzelców lepsi są tylko Goetze oraz Alexander Meier z Eintrachtu Frankfurt. Obaj powiększyli w sobotę dorobek do siedmiu bramek.

Bayern jest liderem Bundesligi i ma siedem punktów przewagi nad drugim w tabeli Wolfsburgiem, który przegrał 2:3 z Schalke 04 Gelsenkirchen. Niepokonani dotychczas Bawarczycy zgromadzili ich 30 i mają bilans bramek 31-3.