Bundesliga. Dwa gole i asysta Pawła Olkowskiego

Paweł Olkowski strzelił dwa gole i zaliczył asystę w wyjazdowym wygranym 4:3 meczu FC Koeln z Hoffenheim. To pierwsze trafienia i pierwsza asysta Polaka w historii jego występów w Bundeslidze.

Po nogach ich poznacie? Przekonajmy się! [QUIZ]

W Górniku Zabrze Olkowski występował w obronie, ale znany był z ofensywnej gry, zaliczał dużo bramek i asyst. W Koeln zaczynał sezon jako rezerwowy, jednak od szóstej kolejki miał pewne miejsce na prawej obronie. Na pierwsze trafienie trochę jednak poczekał.

W meczu 11. kolejki z Hoffenheim miejsce Olkowskiego zajął Miso Brecko, a Polak wyszedł jako skrzydłowy. Okazało się to dobrym posunięciem, bo już w 5. minucie zdobył bramkę. Co prawda Ermin Bikakcić wygrał walkę o górną piłkę z Anthonym Ujahem, ale na linii pola karnego doskoczył do niej Olkowski i uderzył mocno przy prawym słupku, wyrównując wynik.

Drugą bramkę zdobył po przerwie i było to wyjątkowo ładne trafienie, a w dodatku ustalające wynik meczu. W 83. minucie przyjął piłkę po podaniu Brecki i mimo asysty dwóch obrońców uderzył potężnie przy prawym słupku.

Polak zaliczył też asystę w 35. minucie przy trafieniu Ujaha. Polak zagrał do Nigeryjczyka przed polem karnym, a ten wbiegł w nie, mijając trzech rywali i z bliska pokonał bramkarza.

W Koeln od pierwszej minuty gra także Adam Matuszczyk, a wśród gospodarzy Eugen Polanski.