Puchar Niemiec. Borussia Dortmund pokonała St. Pauli

FC St. Pauli
0
Borussia Dortmund
3
Kartki: Gonther, Maier - żółta. Skład: Tschauner, Ziereis, Gonther, Sobiech, Startsev(46'Kalla), Kringe (72'Thy), Kurt, Nothe, Daube, Rzatkowski, Verhoek (55'Maier).
Bramki: Ciro Immobile (34.) Reus (43.), Kagawa (86.) Kartki: Kehl - żółta. Skład: Langerak, Durm, Hummels, Subotić, Papastathopoulos, Kehl, Grosskreutz, Reus (65'Bender), Kagawa (88'Ramos), Mchitaryan (77'Jojić), Immobile.
Borussia Dortmund wygrała z St. Pauli 3:0 w meczu drugiej rundy Puchar Niemiec. Gole dla BVB strzelili Ciro Immobile, Marco Reus i Shinji Kagawa.
W wyjściowym składzie BVB zabrakło Łukasza Piszczka, który całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Jakub Błaszczykowski nadal nie doszedł do pełni sił po kontuzji i nie znalazł się w kadrze meczowej na to spotkanie.

Od początku spotkania podopieczni Jurgena Kloppa narzucili rywalom własne tempo. Jednak mimo wielu podbramkowych sytuacji pierwsza bramka padła dopiero w 33. minucie spotkania. Lewą stroną boiska do akcji ofensywnej podłączył się Durm i rozegrał akcję z Kagawą. W końcu piłka trafiła pod nogi niekrytego Immobile, a Włoch wpakował piłkę do bramki obok bezradnego bramkarza.

Tuż przed przerwą Borussia prowadziła już 2:0. Autorem bramki był Marco Reus, który wykorzystał ładne dogranie od Immobile.

Po przerwie Borussia nie grała już z takim zaangażowaniem i na boisku było znacznie mniej emocji niż w pierwszej połowie. Wynik przed końcem spotkania ustalił jeszcze Kwagawa, który wykorzystał błąd bramkarza.

St. Pauli - Borussia Dortmund 0:3

Bramki: Ciro Immobile (33), Marco Reus (44), Shinji Kagawa (86)