Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wiceprezydent Levante: Keylor Navas zagra w Bayernie Monachium

Swoim świetnymi występami na mistrzostwach świata kostarykański bramkarz Keylor Navas wywalczył sobie transfer do Bayernu Monachium. Tak przynajmniej twierdzi wiceprezydent Levante Tomas Perez.
Navas imponował już w minionym sezonie ligi hiszpańskiej. Oprócz Bayernu interesowało się nim Atletico Madryt oraz Monaco, ale wszystko wskazuje na to, że swoją karierę będzie kontynuował w Monachium. By go wykupić, Bawarczycy muszą zapłacić 10 milionów euro - tyle wynosi zapisana w jego kontrakcie klauzula odejścia.

- Przechodzi do jednego z najlepszych klubów w Europie i jestem pewien, że spodoba mu się tam i będzie rywalizował wraz ze swoim nowym kolegą [Manuelem] Neuerem - powiedział Perez dla "Teletica Deportes".

- Cieszymy się z tego. Uważam, że zasługuje na to zarówno ze względu na to, jakim jest piłkarzem, jak i osobą. Zasłużył na to. Ma za sobą świetny rok, a nam pozostaje cieszyć się z tego, jaki wkład mieliśmy w rozwój jego kariery.

27-latek rozpoczynał ją w kostarykańskiej Saprissie. Zanim wzmocnił Levante w 2011 roku, reprezentował barwy Albacete. Na tym mundialu wraz z reprezentacją Kostaryki awansował do ćwierćfinału. W pięciu meczach (z dwoma dogrywkami) puścił tylko dwie bramki, w tym jedną z rzutu karnego.

Lewandowski zaczyna przygodę w Bayernie! Zobacz zdjęcia z jego pierwszego treningu