Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Brat Edena Hazarda w Borussii Moenchengladbach

Borussia Moenchengladbach ustaliła z Chelsea Londyn warunki wypożyczenia Thorgana Hazarda. Młodszy brat Edena ma zastąpić na Borussia Park przymierzanych do odejścia z klubu Luuka de Jonga i Peniela Mlapę. Tym samym ?The Blues? już po raz trzeci wypożyczą zdolnego wychowanka Lens.
21-letni Thorgan Hazard to brat piłkarza Chelsea Londyn, Edena. Obaj trafili na Stamford Bridge w 2012 roku. Thorgan od razu został wypożyczony do Zulte Waregem. Po dwóch latach spędzonych w Belgii wydawało się, że jeden z największych talentów "Czerwonych Diabłów" zaistnieje wreszcie w Premier League. Okazuje się jednak, że już po raz trzeci powędruje na wypożyczenie. Tym razem do Borussii Moenchengladbach.

- Mamy zamiar wzmocnić naszą ofensywę niezależnie od sytuacji Luuka de Jonga i Peniela Mlapy. Jesteśmy już dogadani zarówno z klubem, jak i samym piłkarzem. Właściwie brakuje nam tylko podpisów na umowie - powiedział w rozmowie z "Rheinische Post", dyrektor sportowy "Źrebaków" Max Eberl.

"The Blues" pozyskali zdolnego rozgrywającego już dwa lata temu. Do Londynu przenosił się w pakiecie z Edenem. Za gwiazdę Lille Chelsea wyłożyła 40 mln euro. Thorgan kosztował milion euro. Teraz portal transfermarkt.de wycenia go na ok. 10 mln. Ostatnio mówiło się o jego przenosinach do... Borussii Dortmund.