Liga Mistrzów. Guardiola: Tak grając, odpadniemy z Manchesterem

Bayern Monachium, który ma już zapewnione mistrzostwo Niemiec, zremisował z Hoffenheim 3:3. Choć dla podopiecznych Guardioli nie będzie to miało już większych konsekwencji, to hiszpański trener martwi się o nastawienie swojego zespołu w kontekście wtorkowego ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Manchesterem United.

Bayern Monachium bezdyskusyjnie zdominował w tym roku rozgrywki w Bundeslidze. W sobotę przeciw Hoffenheim zanotowali dopiero trzeci remis (3:3) w 28 meczach ligowych w tym sezonie i wciąż pozostają niepokonani. Pep Guardiola mimo to mocno skrytykował swoich piłkarzy po meczu.

Obrońcy tytułu jako pierwszy stracili bramkę po strzela Modeste w 23. minucie. Trzy bramki gospodarzy jeszcze przed przerwą sprawiły, że perspektywa niespodzianki mocno się jednak oddaliła. Piłkarze Hoffenheim nie ustępowali i zdołali jeszcze dwa razy trafić do siatki Bayernu, a tym samym wyrównać wynik spotkania.

- Zagraliśmy fatalnie i musimy to przeanalizować. W drugiej połowie praktycznie nie istnieliśmy, a goście całkowicie przejęli kontrolę na boisku - przyznał po meczu trener Bayernu, Pep Guardiola.

- Tak grając, jesteśmy siedemnastą drużyną w Bundeslidze, a przecież przed nami ćwierćfinał z Manchesterem United. Jeśli nie zmienimy swojego podejścia, to odpadniemy - dodał były trener FC Barcelony.

Pierwszy mecz Manchesteru z Bayernem już we wtorek na Old Trafford. Relacja z czuba i na żywo na Sport.pl od 20:45.