Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Michael Zorc przedłużył kontrakt z Borussią Dortmund do 2019 r.

Dyrektor sportowy Borussii Dortmund Michael Zorc przedłużył kontrakt z klubem do 30 czerwca 2019 roku - poinformował niemiecki serwis kicker.de.
51-letni Zorc jest związany z Borussią Dortmund od ponad 35 lat, a w środę przedłużył o trzy lata dotychczasową umowę, która obowiązywała do 2016 roku.

- Michael Zorc jest częścią naszego klubu od 1978 roku i odnosił tutaj wielkie sukcesy jako piłkarz i dyrektor sportowy. Chcemy, żeby pracował z nami przez najbliższe pięć lat, to wyraz naszego ogromnego szacunku i zaufania w wysoką jakość jego pracy dla klubu - powiedział szef Borussii Hans-Joachim Watzke. Nowa umowa Zorca wygasa 30 czerwca 2019 roku.

- Czuję, że jeszcze nie dotarliśmy do końca naszej drogi. Po ostatnich sukcesach chcemy, żeby Borussia zagościła na długo w czołówce niemieckich klubów i w Lidze Mistrzów - powiedział serwisowi kicker.de Zorc.

Dyrektor sportowy Borussii całą swoją piłkarską karierę spędził w tym klubie. W pierwszym zespole w latach 1981-98 rozegrał 463 mecze, strzelił 131 goli, przez wiele lat był kapitanem drużyny.