Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Władze Bundesligi chcą skonsultować się z FIFA ws. gola Kiesslinga

1 : 2
Informacje
Bundesliga 2013/14 - 9. kolejka
Piątek 18.10.2013 godzina 20:30
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Hoffenheim
0
1
1
Bayer Leverkusen
1
1
2
Składy i szczegóły
Hoffenheim
Bramki: Schipplock (88.) Skład: Casteels - Beck (81. Herdling), Abraham, Süle, Toljan - Strobl, Polanski (70. Schipplock) - Volland, Roberto Firmino, Salihović (63. Elyounoussi) - Modeste
Bayer Leverkusen
Bramki: Sam (26.), Kießling (71.) Skład: Leno - Hilbert (86. Donati), Wollscheid (46. Spahić), Toprak, Boenisch - Reinartz - Castro, Rolfes - Sam (80. Sam), Hegeler - Kießling
Władze Bundesligi oświadczyły, że zamierzają przeprowadzić konsultacje w sprawie kontrowersyjnego gola z piątkowego meczu Hoffenheim z Bayerem Leverkusen. Pokrzywdzony klub, który przegrał spotkanie 1:2, chce powtórzenia spotkania, jednak liga zanim podejmie jakąkolwiek decyzję, chce zasięgnąć opinii m.in. u sędziego i FIFA. - Wiemy, jak oni bronią decyzji arbitrów - tłumaczy szef DFB.
Sytuacja z meczu 9. kolejki jest tak kuriozalna i rzadko spotykana, że władze Bundesligi nie chcą podejmować decyzji co do tego spotkania samodzielnie. Przypomnijmy, że w 71. minucie Stefan Kiessling strzelił głową obok słupka, jednak piłka przez dziurę w siatce wpadła do bramki. Sędzia, nie wiedząc, czy piłka znalazła się w niej prawidłowo, uznał gola, tłumacząc, że żaden z graczy Hoffenheim nie protestował przeciwko takiej decyzji.

Po tej sytuacji obie drużyny strzeliły jeszcze po golu i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla gości. Gospodarze meczu złożyli już odwołanie, domagając się powtórzenia spotkania. Władze ligi wydały oświadczenie, w którym zaznaczają, że przeprowadzą konsultacje z udziałem obu klubów, sędziego, ligowej komisji kontrolnej oraz międzynarodowej federacji FIFA.

Celem tych konsultacji ma być "wypracowanie prawnego stanowiska i drogi postępowania w takich przypadkach". W 1994 roku w podobnym przypadku, mecz został powtórzony, gdy Thomas Helmer strzelił słynnego "gola widmo". Działo się to w starciu Bayernu Monachium z Nuernberg wygranym przez Bawarczyków także 2:1. W powtórce było już 5:0.

- Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że taki gol jest całkowicie niesprawiedliwy - tłumaczy prezydent Niemieckiego Związku Piłkarskiego Rainer Koch. - Natychmiastowy apel o powtórkę jest całkowicie zrozumiały, jednak z przeszłości wiemy także, że FIFA przykłada dużą wagę do obrony decyzji arbitrów - dodał.

Zobacz bramkę Kiesslinga:Co powinny zrobić władze Bundesligi po skandalicznym golu Kiesslinga?