Bundesliga. Bayern tylko zremisował z Bayerem, ale jest liderem

W meczu o pozycję lidera Bundesligi Bayern zremisował na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 1:1. Bawarczycy mieli przygniatającą przewagę, ale razili nieskutecznością. Mimo to wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli.

26 sytuacji bramkowych, 16 celnych strzałów, posiadanie piłki na poziomie 78 procent - Bayern w meczu z Leverkusen miał ogromną przewagę, ale na BayArenie zdołał strzelić tylko jedną bramkę. Dlatego remis, który w prawdzie daje mu pozycję lidera, można uznać za porażkę podopiecznych Guardioli.

Ataki Bawarczyków na bramkę Leno sunęły już od pierwszy minuty, gwiazdy mistrza Niemiec raziły jednak nieskutecznością. W pierwszej połowie swoje szanse mieli Mueller, Ribery, Shaqiri i Toni Kroos, ale bezbramkowy remis utrzymywał się do 30. minuty.

Wynik meczu otworzył Kroos, który wykorzystał świetne dogranie Ribery'ego poprzedzone efektownym dryblingiem. Strzelony gol wprowadził rozluźnienie w szeregach Bayernu, co momentalnie wykorzystali ''aptekarze''. Po błędzie całej obrony piłkę przejął Boenisch, uderzając w kierunku dalekiego słupka bramki Neuera. Bramkarz gości odbił piłkę prosto pod nogi Sama, który bez problemów skierował ją do pustej bramki.

Reszta meczu to huraganowe ataki monachijczyków. Po zmianie stron swoje szanse mieli wszyscy ofensywni piłkarze Bayernu - najlepsze zmarnowali Ribery i Shaquiri. Guardiola zdecydował się na wprowadzenie na boisko Robbena, Mandżukicia i Goetzego, ale tylko ten pierwszy stwarzał poważne zagrożenie pod bramką Leno. Pod koniec meczu ''aptekarze'' bronili się całą jedenastką i remis udało się dowieźć do końca meczu.

Dzięki niemu Bayer zrównał się punktami z Borussią, która w sobotę pierwszy raz w tym sezonie przegrała (0:2 z Borussią M'Gladbach). Bayern ma nad tą dwójką punkt przewagi i przewodzi tabeli.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone