Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Ribery: Często gadamy o Lewandowskim

Gwiazdy Bayernu Monachium Franck Ribery i Mario Mandżukić odniosły się do ewentualnego przejścia Roberta Lewandowskiego do ich klubu. Francuski pomocnik wypowiada się o Polaku w samych superlatywach, a chorwacki napastnik zapewnia, że nowego konkurenta do miejsca w składzie wcale się nie boi.
Wychodzisz z domu, a gra Borussia z Marsylią? Śledź relacje w telefonie od 20.45 w aplikacji Sport.pl Live

Lewandowski teoretycznie będzie mógł podpisać kontrakt z Bayernem już 2 stycznia. Wiele wskazuje na to, że polski napastnik Borussii, który jest liderem Bundesligi w klasyfikacji kanadyjskiej (sześć goli i cztery asysty), faktycznie trafi do Monachium. Jak zostałby przyjęty przez nowych kolegów?

Wygląda na to, że jego pojawienie się w szatni nie byłoby dla nich żadnym zaskoczeniem. - W ostatnich miesiącach dużo gadamy o tym, czy Lewandowski podpisze z nami kontrakt, czy nie. Wciąż nie wiem, mogę tylko powiedzieć, że to dobry piłkarz i świetny napastnik - stwierdził zapytany o Lewandowskiego Ribery.

Tymczasem Mandżukić zapewnia, że wcale nie boi się ewentualnej rywalizacji z Polakiem. Zapytany przez dziennikarzy, czy nie przeszkadzałby mu transfer Lewandowskiego, odpowiedział, że absolutnie. - Dlaczego miałoby mi to przeszkadzać? Wierzę w siebie i nie widzę powodów, dla których powinno mnie to wszystko niepokoić - stwierdził chorwacki napastnik, który w tym sezonie Bundesligi na razie strzelił cztery gole i nie miał jeszcze asysty.