Bundesliga. Bayern pokonał Hannover. Cały mecz Sobiecha

W spotkaniu 5. kolejki Bundesligi Bayern Monachium pokonał u siebie Hannover 2:0. Całe spotkanie rozegrał w drużynie gości Artur Sobiech, który miał szansę na zdobycie gola w pierwszej połowie.

Tak relacjonowaliśmy na żywo mecz Bayernu z Hannoverem [ZOBACZ BRAMKI]

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i bardzo dobrze grał w niej (zastępujący kontuzjowanego Mame Dioufa) Sobiech. Polski napastnik Hannoveru w 23. minucie prawie zdobył gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Polak świetnie wyskoczył do "główki" i dobrze uderzył w stronę dalszego słupka. Do bramki zabrakło około 20 centymetrów.

Chwilę później Polak został faulowany przed Francka Ribery'ego. Francuz otrzymał za to przewinienie żółtą kartkę.

Sobiech pokazał się jeszcze raz w 39. minucie - dostał wówczas prostopadłe podanie i wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale zagranie kolegi okazało się odrobinę za mocne. Bramkarz Bayernu ubiegł Polaka.

Przed przerwą Hannover mógł nawet wyjść na prowadzenie. Didier Ya Konan uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się po drodze od pleców Edgara Priba i trafiła w słupek. Manuel Neuer byłby w tej sytuacji bez szans.

Druga połowa była już popisem Bayernu. W 51. minucie prowadzenie dał gospodarzom Mario Mandżukić. Po dobrej akcji całego zespołu i świetnym podaniu Toniego Kroosa, Chorwat uderzył nie do obrony z dziesięciu metrów.

Drugi gol padł w 56. minucie po dwójkowej akcji Arjena Robbena i Francka Ribery'ego. Po wymianie podań ten pierwszy uderzył na bramkę. Strzał obronił Ron-Robert Zieler, ale przy precyzyjnej dobitce Francuza był bez szans.

Po tym zwycięstwie Bayern przesunął się na pozycję lidera Bundesligi. Ma 13 punktów, a Borussia 12. Ale swój mecz z HSV gra o 18:30.