2. Bundesliga. Peszko wrócił i strzelił

Sławomir Peszko rozegrał pierwszy mecz w bieżącym sezonie 2. Bundesligi. W szóstej kolejce jego FC Koeln pokonało Erzgebirge Aue 4:1, a były reprezentant Polski strzelił ostatniego gola spotkania.

Wszystko wskazuje na to, że Peszko ma za sobą kłopoty związane z transferem do Parmy, a następnie wypożyczeniem do Koeln. Włosi wreszcie przesłali Niemcom certyfikat Polaka, umożliwiając mu w ten sposób występy na zapleczu Bundesligi.

W niedzielę w Kolonii nasz pomocnik znów zaprezentował się kibicom. Na boisko wyszedł od pierwszej minuty, a już w drugiej zaliczył asystę przy golu Yannicka Gerhardta. W 55. minucie Polak ustalił wynik meczu.

Peszko grał do 60. minuty. W 78. minucie na boisko wszedł Kacper Przybyłko. 20-letni napastnik mający obywatelstwa polskie i niemieckie zastąpił Gerhardta.