Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Borussia chce, by Lewandowski został

Dyrektor sportowy Borussii Dortmund - Michael Zorc przyznał w rozmowie ze ?Sport Bildem?, że mistrzowie Niemiec nie chcą, by Robert Lewandowski odchodził latem do innego klubu. Jest to odmienne stanowisko od tego, jakie wcześniej prezentował prezydent Westfalczyków Joachim Watzke, który wydawał się być pogodzony z odejściem Polaka po tym sezonie.
Zorc zapewnia, że Borussia nie chce stracić Lewandowskiego, choć w ostatnich miesiącach głośno było o zainteresowaniu nim ze strony m.in. Manchesteru United i Bayernu Monachium. - W ciągu ostatnich trzech lat spędzonych z nami, on stał się zawodnikiem światowej klasy - mówi dyrektor Borussii w wywiadzie.

- Lewandowski jest wśród trzech najlepszych snajperów w Europie. Nasza przyszłość nie jest uzależniona od otrzymania kwoty odstępnego za jego transfer. Dlaczego miałby nie zostać z nami na kolejny sezon? - pyta wymownie Zorc.

Podobnie wypowiedział się on w temacie Mario Goetzego, którego chciałby zatrzymać w Borussii nawet do 35. roku życia piłkarza: - Planujemy kolejne lata z nim, to jest naszym celem i on o tym wie. Mario czuje się u nas komfortowo - zadeklarował dyrektor sportowy BVB.