Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Wzrasta siła finansowa Borussii Dortmund

Mistrz Niemiec Borussia Dortmund zanotował w pierwszej połowie roku fiskalnego 2012/13 znaczną poprawę wyniku finansowego, zwiększając zarówno zyski, jak i obroty.
Zyski przed opodatkowaniem za okres od lipca do grudnia 2012 r. wyniosły 17,5 mln euro, czyli 800 tys. euro więcej niż w tym samym okresie w roku poprzednim.

Obrót również wzrósł - prawie o jedną czwartą - ze 101,4 mln euro w pierwszej połowie roku fiskalnego 2011/12 do 124,1 mln euro rok później.

- Ogłoszono dziś wyniki będące dowodem ciągłej i wzrastającej siły finansowej Borussii Dortmund - powiedział prezes klubu Hans-Joachim Watzke. - Nasza podstawowa zasada stawiania dziedzictwa nad pośpiech zostanie jednak zachowana - zaznaczył.

Dortmundczycy jeszcze niecałe dziesięć lat temu byli prawie bankrutami. Teraz są zdobywcami zeszłorocznego Pucharu Niemiec i mistrzami kraju z obronionym trofeum. Przeżywają najlepszy okres w historii.

Nadal są jeszcze w Lidze Mistrzów (2:2 na wyjeździe z Szachtarem Donieck) i w Pucharze Niemiec (w środę o 20.30 relacja Z Czuba i na żywo z meczu z Bayernem Monachium), ale mistrzostwa po raz drugi z rzędu raczej nie obronią - mają 17 pkt straty do Bayernu.

Klub z Zagłębia Ruhry ma też - tuż po Barcelonie - drugi najlepszy wynik pod względem liczby przychodzących na stadion kibiców. Na każde spotkanie w Dortmundzie przychodzi ok. 80 tys. widzów.