Bundesliga. Pojedynek Borussii na remis

W meczu 23. kolejki między Borussią M'Gladbach a Borussią Dortmund padł remis 1:1. Bramkę dla podopiecznych Kloppa zdobył w 31. minucie Mario Goetze z rzutu karnego. W drugiej połowie wyrównał Younes (67'). W spotkaniu z polskiego trio zagrał tylko Łukasz Piszczek.

WYGRAJ LIGĘ RUSZA NA WIOSNĘ! SKOMPLETUJ DRUŻYNĘ I WALCZ. 10 000 W PULI ?

W 31. minucie spotkania prowadzenie dortmundczykom dał Mario Goetze. Pomocnik Borussii był faulowany w akcji sam na sam przez bramkarza ter Stegena. Sędzia odgwizdał przewinienie. Goetze przy rzucie karnym się nie pomylił.

Golem wyrównującym było debiutanckie trafienie w Bundeslidze młodego Younes. Niemiecki piłkarz świetnie odnalazł się w polu karnym przeciwników i pokonał Weidenfellera.

Ściągnij aplikację Sport.pl i śledź na żywo w swoim telefonie kolejne mecze Bundesligi

Pod koniec spotkania obie drużyny stanęły przed świetną szansą na zdobycie 3 punktów. W 89. minucie rezerwowy Mlapa wyszedł sam na sam z bramkarzem Dortmundu, zwiódł go, jednak za bardzo zbiegł do boku boiska, i jego strzał trafił w boczną siatkę.

Tuż przed gwizdkiem kończącym spotkanie bohaterem gości mógł zostać Kehl. Jednak po podaniu Mario Goetzego nie trafił z 5 metrów do pustej bramki. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

W składzie Borussii Dortmund nie było Roberta Lewandowskiego, który został zawieszony przez komisję ligi za czerwoną kartkę w meczu z HSV. Jakub Błaszczykowski narzeka na kontuzję i Jurgen Klopp postanowił go oszczędzać przed meczem rewanżowym Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck.

Borussia Dortmund utrzymała drugie miejsce w tabeli Bundesligi. Trzeci Bayer wyprzedza o 1 punkt, do lidera z Monachium traci 18 oczek.

Wysokie zwycięstwa Hannoveru i Bayernu ?