Bundesliga. Borussia wygrała z Norymbergą. Gole Błaszczykowskiego i Lewandowskiego

Borussia Dortmund pokonała u siebie FC Nuernberg 3:0 w meczu 19. kolejki niemieckiej ekstraklasy. Dwie bramki zdobył Jakub Błaszczykowski, a jedną dołożył Robert Lewandowski

Tak relacjonowaliśmy spotkanie Borussii na żywo

Wszyscy trzej Polacy z Borussii znaleźli się w wyjściowym składzie mistrza Niemiec i byli wyróżniającymi się zawodnikami na boisku. Już na samym początku spotkania bramkę mógł strzelić Lewandowski, ale po podaniu od Błaszczykowskiego z bliskiej odległości strzelił obok słupka. Był jednak mocno naciskany przez obrońcę.

W 18. minucie Łukasz Piszczek wywalczył rzut karny. Polak padł na murawę, ale faulu nie było. Sędzia jednak zagwizdał, a "jedenastkę" na bramkę pewnym strzałem w prawy róg zamienił Błaszczykowski.

Zaledwie cztery minuty później kapitan reprezentacji Polski po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem strzelił z bliskiej odległości po znakomitym podaniu od Mario Goetzego. Była to już ósma bramka Błaszczykowskiego w tym sezonie ligowym.

Lewandowski za to zdobył swojego 12. gola. Tuż przed końcem meczu po podaniu Marco Reusa kropnął pod poprzeczkę nie do obrony. Wcześniej polski snajper miał wiele okazji, które marnował. W najlepszej strzelił z dwóch metrów wprost w bramkarza.

Swoja szansę miał też Piszczek. Jeszcze w pierwszej połowie wyszedł sam na sam z golkiperem gości, ale próba przelobowania była nieudana.

Po tym spotkaniu Borussia zrównała się punktami z Bayerem Leverkusen i wyprzedziła "Aptekarzy" w tabeli. Zajmuje obecnie drugie miejsce z 36 "oczkami" na koncie i do Bayernu traci w tym momencie dziewięć punktów. Bayer i Bayern grają jednak swoje mecze w sobotę i niedzielę.