Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Media: Borussia znalazła następcę Lewandowskiego

Po zakończeniu rundy jesiennej w Bundeslidze wracają plotki o odejściu Roberta Lewandowskiego z Borussii. Tym razem niemieckie media donoszą, że mistrzowie Niemiec znaleźli już następcę polskiego napastnika - jest nim podobno Kevin Gameiro z PSG.
Niemieckie gazety od czasu do czasu wynajdują nowych napastników, którzy mają trafić na Signal Iduna Park w Dortmundzie w razie nieprzedłużenia kontraktu przez Roberta Lewandowskiego. Po Siemie de Jongu z Ajaksu Amsterdam, Felipe Caicedo z Lokomotiwu Moskwa i Edinie Dżeko z Manchesteru City.

Tym razem w artykułach pojawia się nazwisko 25-letniego Kevina Gameiro - w poprzednim sezonie Ligue 1 podstawowy napastnik PSG (34 występy, 11 bramek), w tym tylko zastępca Zlatana Ibrahimovicia. Największym problemem może być jednak kwota odstępnego, jaką mają zażądać Francuzi - może to być nawet 14 milionów euro.

Dobra jesień Polaka

Robert Lewandowski skończył rundę jesienną Bundesligi z 10 bramkami na koncie i w tym momencie zajmuje trzecie miejsce w tabeli strzelców ligi (wyprzedzają go Stefan Kiessling z Leverkusen - 12 bramek i Alexander Meier z Frankfurtu - 11). Polski napastnik zdobył także 4 bramki w Lidze Mistrzów.