Bundesliga. Kontuzja Błaszczykowskiego, będzie pauzował co najmniej cztery tygodnie

Dla Jakuba Błaszczykowskiego mecz z Hannoverem trwał zaledwie 39 minut. Pomocnik Borussii i reprezentacji Polski podczas jednego z ataków niefortunnie stanął i doznał kontuzji.

Błaszczykowski musiał opuścić boisko w asyście sanitariuszy, kuśtykając na zdrowej nodze i nawet nie próbując stanąć na chorej. Zastąpił go Kevin Gorsskreutz, Borussia prowadziła już wtedy 1:0 po golu Roberta Lewandowskiego, któremu podawał Łukasz Piszczek.

Sam Piszczek też nie będzie miło wspominał końcówki pierwszej połowy. Interweniując przy strzale Ya Konana z Hannoveru wjechał okrakiem na słupek.

Pierwsze doniesienia z niemieckich mediów mówią o czterech tygodniach przerwy Błaszczykowskiego. Polak uszkodził staw skokowy i na pewno nie zagra 20 października w Derbach Zagłębia Ruhry z Schalke 04 i z Realem Madryt w Lidze Mistrzów trzy dni później.

Tym bardziej więc nie ma co liczyć na występ Błaszczykowskiego w meczu eliminacji mistrzostw świata z Anglią 16 października.