Bundesliga. Dwa gole Sobiecha dla Hannoveru 96!

Trwa fantastyczna seria Artura Sobiecha, który w drugim meczu z rzędu zdobywa dwie bramki! Polak zaliczył swoje pierwsze i drugie trafienie w tym sezonie Bundesligi, strzelając dla Hannoveru 96 w meczu z VfL Wolfsburg. Polak wpisał się na listę strzelców w 26. i 56. minucie wyjazdowego spotkania wygranego 4:0.

Zobacz bramki Sobiecha na Z Czuba.tv [WIDEO]

Sobiech po bardzo dobrym występie przeciwko Śląskowi Wrocław w LE, gdy strzelił dwie bramki, wyszedł w pierwszym składzie drużyny Mirko Slomki. Zespół Polaka wyszedł na prowadzenie już w 10. minucie spotkania rozgrywanego na Volkswagen-Arena. Podanie Szabolcsa Husztiego wykorzystał wówczas Karim Haggui.

Szesnaście minut później goście prowadzili już 2:0 - Sobiech odwdzięczył się trenerowi za zaufanie zdobywając swoją pierwszą bramkę w tym sezonie i drugą w Bundeslidze od kiedy trafił do Hannoveru.

"Ten gość jest niesamowity" - tak bramkę Polaka opisuje oficjalna strona klubu, na której prowadzona jest relacja na żywo z meczu. Akcję w środku pola rozpoczął Jan Schlaudraff, który bardzo przytomnie zagrał na lewe skrzydło do Husztiego. Ten w pełnym biegu podawał z samego narożnika pola karnego, a Sobiech z najbliższej odległości wbił piłkę do bramki obok bezradnego Diego Benaglio.

Po przerwie na 3:0 podwyższył Leon Andreasen wykorzystując podanie Husztiego. Ten sam piłkarz asystował także przy drugim golu Sobiecha, który skutecznym strzałem głową zamknął podanie z lewego skrzydła. W 70. minucie trener zdjął Polaka z boiska, desygnując do gry Didiera Ya Konana.

Polski napastnik, który nie został powołany przez selekcjonera Waldemara Fornalika do kadry na mecze eliminacji mistrzostw świataz Czarnogórą i Mołdawią, jest obecnie współliderem klasyfikacji strzelców Bundesligi. Oprócz Sobiecha dwa gole na koncie mają jeszcze Martin Lanig (Eintracht Frankfurt), Alexander Meier (Eintracht Frankfurt) i Dani Schahin (Fortuna Duesseldorf).

Kibice na Facebooku: Warto na niego stawiać

Wyczyn Sobiecha wzbudził entuzjazm fanów Sport.pl na Facebooku. "I to jest przykład woli walki, był pomijany na każdym kroku a teraz pokazuje, że jednak warto na niego stawiać!" - napisała w komentarzu Adrianna Stelmaszyk.

Z drugiej strony nie wszyscy podzialają ten entuzjazm. "Niech strzeli 20 goli do konca ligi to pogratuluje..robicie sensacje jakby Polska wyszla z grupy na euro." - skomentował Adi ManWbk. Włącz się do dyskusji na Facebooku .

Borussia zremisowała z Norymbergą - gol Błaszczykowskiego ?