Skład:Schafer - Chandler, Nilsson, Klose, Pinola - Balitsch, Simons - Mak (90. Feulner), Kiyotake, Esswein (87. Gebhart) - Pekhart (81. Polter)
Bramki:Błaszczykowski (40.)
Kartki:Piszczek, Grosskreutz - żółta
Skład:Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer - Gundogan, Kehl - Błaszczykowski (79. Grosskreutz), Reus (72. Schieber), Perisić (63. Goetze) - Lewandowski
Borussia Dortmund zremisowała wyjazdowy mecz 2. kolejki Bundesligi z FC Nuernberg 1:1. Wyrównującego gola w 40. minucie zdobył Jakub Błaszczykowski
Zespół FC Nuernberg, który w pierwszej kolejce pokonał HSV Hamburg 1:0, okazał się trudnym rywalem dla mistrza Niemiec. To gospodarze pierwsi wyszli na prowadzenie. W 31. minucie do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego wyszedł Roman Weidenfeller, ale zatrzymał się w połowie drogi. Tomas Pekhart skoczył wyżej od Hummelsa i głową skierował piłkę do bramki Borussii.

Goście długo bili głową w mur, ale w końcu zdołali umieścić piłkę w siatce. W 40. minucie pojedynek z Robertem Lewandowskim z trudem wygrał Raphael Schaefer, bezpańską piłkę uderzył Ivan Perisić, ta odbiła się od poprzeczki, spadła pod nogi Błaszczykowskiego, a ten dopełnił formalności.

Druga połowa była popisem umiejętności Roberta Maka. Pomocnik gospodarzy raz po raz zagrażał bramce Borussii i mijał obrońców gości jak tyczki. Na szczęście dla mistrzów Niemiec za każdym razem uderzał niecelnie. W najgroźniejszej sytuacji, w 85. minucie, trafił z ostrego kąta w słupek.

Raz Borussii pomógł też sędzia, kiedy nie zauważył faulu Łukasza Piszczka w polu karnym na Tomasie Pekharcie. Polski obrońca nie miał udanych zawodów, skończył mecz z żółtą kartką na koncie. W ofensywie nie robił zbyt wiele.

To samo można powiedzieć o Lewandowskim, który był praktycznie niewidoczny. Plus należy się jednak za zachowanie przy golu dla Borussii.

Błaszczykowski był za to obok Maka jednym z najlepszych graczy na boisku. Popisał się kilkoma rajdami, z których najbardziej efektowny, zepsuł słaby tego dnia Marco Reus, tak wychwalany za wygrany 2:1 mecz pierwszej kolejki z Werderem Brema.

Trzeba jednak przyznać, że Borussia też nie miała szczęścia. Dobre uderzenia z dystansu albo z najwyższym trudem odbijał Schaefer, albo o centymetry mijały bramkę gospodarzy. Jeden ze strzałów - kiedy Mats Hummels w 64. minucie uderzał głową - piłkę z linii bramkowej wybił Horacio Pinola.

Po dwóch meczach Borussia ma na koncie cztery punkty. W kolejnym meczu - 15 września - zmierzy się u siebie z Bayerem Leverkusen.