Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Lewandowski wart 35 milionów funtów? "Daily Mail": Tyle chce Borussia

"Jeśli chcecie Roberta Lewandowskiego musicie podwoić swoją ofertę" - to mieli usłyszeć włodarze Chelsea Londyn, którzy chcieli sprowadzić polskiego snajpera Borussii Dortmund za 17 milionów funtów. Informację podał poniedziałkowy "Daily Mail"
Kilka dni temu zagraniczne media poinformowały, że Borussia Dortmund odrzuciła ofertę Chelsea Londyn za Lewandowskiego. Londyńczycy oferowali 13 milionów funtów. Cena po uwzględnieniu różnych bonusów miała wzrosnąć do 17 milionów. Dla mistrza Niemiec to było jednak za mało.

"Chelsea usłyszała, że musi podwoić swoją ofertę, jeśli chce sprowadzić Polaka" - donosi poniedziałkowy "Daily Mail". Wcześniej Niemcy zastrzegali, że Lewandowski na pewno zostanie w Borussii. Ale gdyby ktoś wyłożył 35 milionów funtów z pewnością rozważyliby opcję sprzedaży. Sami sprowadzili go z Lecha Poznań za 4,5 miliona euro.

Tak wysoka cena zapewne jednak odstraszy zainteresowanych, do których zaliczają się również Tottenham Hotspur, Manchester United oraz Arsenal Londyn.

Chelsea ma jeszcze nadzieję, że dojdzie do skutku transfer bramkostrzelnego Urugwajczyka Edinsona Cavaniego z Napoli. Lewandowski miał być drugą, tańszą opcją. Ale według informacji "Daily Mail" zarówno za jednego, jak i drugiego Anglicy musieliby zapłacić tyle samo.

Lewandowski wciąż nie przedłużył kontraktu z Borussią

Sam Lewandowski wielokrotnie podkreślał, że chciałby grać na Wyspach. Na razie ma kontrakt z mistrzem Niemiec do czerwca 2014 roku. Borussia chce przedłużyć kontrakt z Polakiem o trzy lata i oferuje mu dużą podwyżkę - z 1,5 mln euro rocznych zarobków do 3,5 mln. Ale Lewandowski wciąż się targuje.

Według niemieckich dziennikarzy agent piłkarza Cezary Kucharski chciałby ponad 1 mln euro więcej. - Wiem, że Robert to piłkarz ze ścisłej światowej czołówki, ale w negocjacjach będziemy kierować się ekonomią i zdrowym rozsądkiem - mówi dyrektor sportowy mistrzów Niemiec Michael Zorc.

Chelsea na taką pensję, jaką chciałby otrzymywać piłkarz, z pewnością byłoby stać.

Więcej o: