Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. 'Lewandowski poradziłby sobie w Bayernie'

Niemieckie media i eksperci wciąż spekulują o przyszłości Roberta Lewandowskiego. Tym razem głos w dyskusji zabrał były gwiazdor Borussii Dortmund Karl-Heinz Riedle. - On może grać w każdym klubie świata, także w Bayernie. Dortmund zrobi jednak wszystko, by go zatrzymać - twierdzi 47-letni Niemiec.
Karl-Heinz Riedle to mistrz świata z 1990 roku i wicemistrz Europy z 1992. Niemiecki napastnik w barwach BVB występował w latach 1993-97. Tuż przed odejściem z Dortmundu pomógł klubowi w wywalczeniu największego sukcesu w historii - strzelił dwie bramki z zwycięskim finale Ligi Mistrzów z Juventusem Turyn.

Jeszcze przed sobotnim finałem LM niemieccy dziennikarze poprosili byłego piłkarza o skomentowanie szans Bayernu Monachium. Riedle został również zapytany o Roberta Lewandowskiego i jego szanse na grę i transfer do Bawarii.

- Lewandowski może grać w każdym klubie na świecie, w tym w Bayernie. W tym roku zrobił olbrzymi krok naprzód. Jeśli pójdzie do Bayernu, od razu rodzi się jednak pytanie o system gry z Gomezem i Lewandowskim - twierdzi Riedle.

- On jest jednak idealny do systemu gry Borussii. To potężny piłkarz, bardzo dobry technicznie, potrafiący już niemal wszystko. Przede wszystkim umie przytrzymać piłkę, co dziś u napastników jest rzadkie. Dortmund z pewnością zrobi wszystko, by go zatrzymać - dodał.

Po przegranym finale z Chelsea Bayern będzie musiał zastanowić się nad kształtem zespołu na przyszły sezon. Analizując ilość publikacji medialnych i przychylnych słów płynących z Monachium jednym z głównych celów Bawarczyków na przyszły sezon może być pozyskanie Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik odcina się od tych spekulacji, chcąc dobrze przygotować się do Euro 2012. O przyszłości zamierza zacząć myśleć po turnieju w Polsce i na Ukrainie.