Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Polacy znowu gwiazdami Borussii: media o "polskiej koprodukcji", Kuba z najwyższą możliwą notą

3 : 1
Informacje
Bundesliga 2011/12 - 23 kolejka
Niedziela 26.02.2012 godzina 17:30
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Borussia Dortmund
1
2
3
Hannover 96
0
1
1
Składy i szczegóły
Borussia Dortmund
Bramki:Lewandowski (28., 54.), Perisić (90.)
Kartki:Schmelzer, Kehl, Gundogan - żółta
Skład:Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender (8. Gundogan), Kehl - Błaszczykowski, Kagawa (86. Perisić), Grosskreutz - Lewandowski (77. Barrios)
Hannover 96
Bramki:Ya Konan (60.)
Kartki:Diouf, Schmiedebach, Stindl, Ya Konan - żółta
Skład:Zieler - Cherundolo, Eggimann, Pogatetz, Schulz - Stindl, Pinto (76. Stoppelkamp), Schmiedebach - Schlaudraff (59. Ya Konan) - Abdellaoue (59. Rausch), Diouf
"Fantastyczny z piłką Błaszczykowski", "bombardujący Piszczek" - czytamy w serwisie Goal.com, w którym nie mogą się zdecydować, który z Polaków zaprezentował się najlepiej. Od czytelników "Ruhr Nachrichten" Jakub Błaszczykowski otrzymał ocenę 1,0 - wyższej dostać się nie da. "Kicker" drugą bramkę z meczu z Hannoverem nazywa "polską koprodukcją".
W niedzielę Borussia Dortmund pokonała Hannover 96 3:1. Dwa pierwsze gole strzelił Robert Lewandowski. Przy pierwszym podawał do niego Piszczek, któremu podawał Błaszczykowski, a przy drugim Polacy odwrócili kolejność. Przy trzeciej bramce również asystował Błaszczykowski. Dlatego "Kicker" w pomeczowej relacji pisze tak:

- Po zdobyciu bramki Borussia znowu zaczęła grać swoje. Jej napór nie dał już nic w pierwszej połowie, ale nie trzeba było nawet dziesięciu minut drugiej, żeby zrobiło się 2:0 po tym, jak Lewandowski zakończył polską koprodukcję.

"Kicker" swoje oceny przyzna w poniedziałek.

Lokalny dziennik "Ruhr Nachrichten", główne źródło wiedzy o Borussii, przyznał je jak zwykle po meczu. Jacy trzej piłkarze dostali najwyższe noty?

Oczywiście, Błaszczykowski, Lewandowski i Piszczek. Od redakcji wszyscy trzej dostali notę 1,5 (w Niemczech im niżej, tym lepiej).

Czytelnicy dziennika, którzy równolegle przyznają swoje oceny, z których "RN" wyciąga średnią, również ocenili Piszczka na 1,5. Lewandowski dostał od nich notę 1,2, a Błaszczykowski... 1,0! Lepszej oceny dostać po prostu się nie da.

Serwis Goal.com gwiazdą meczu również wybrał Błaszczykowskiego. Kapitan reprezentacji Polski otrzymał ocenę 7,5.

- Polski skrzydłowy raz jeszcze pokazał klasę. Na skrzydle był bardzo przenikliwy, z piłką fantastyczny. Wykreował drugą bramkę, prezentując znakomity drybling - opisuje serwis Goal.com.

Według serwisu najlepszy był Błaszczykowski, ale czytelnicy jeszcze wyższą ocenę przyznali Robertowi Lewandowskiemu - 8,0.

- Napastnik ma na sumieniu zmarnowaną prostą okazję z 15. min., gdy przewrócił się na piłce, ale wkrótce odpokutował potężnym uderzeniem, którym otworzył wynik. Był w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu, żeby wbić drugiego gola - czytamy w krótkim uzasadnieniu.

A co z Łukaszem Piszczkiem? Także otrzymał ocenę 7,5. Poza Polakami tak wysoką notę otrzymał jeszcze tylko Shinji Kagawa.

- Rzadko był niepokojony na swojej pozycji, co dało mu czas na bombardowanie z przodu. Zaprezentował świetny drybling i technikę, sprawił sporo problemów obronie Hannoveru. Asystował przy pierwszym golu - pisze Goal.com.

Broniąca tytułu mistrzowskiego Borussia Dortmund prowadzi w Bundeslidze. Po 23 kolejkach ma cztery punkty przewagi nad Bayernem Monachium.