Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Borysiuk: To była głupota

0 : 1
Informacje
Bundesliga 2011/12 - 20 kolejka
Niedziela 05.02.2012 godzina 17:30
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Kaiserslautern
0
0
0
FC Koeln
0
1
1
Składy i szczegóły
Kaiserslautern
Kartki:Borysiuk, Rodnei, Sahan - żółta, Borysiuk - czerwona
Skład:Trapp - Dick, Yahia, Rodnei, Bugera (63. Jessen) - Sahan, Tiffert, Borysiuk, Jorgensen (78. Świerczok) - Shechter (46. Kirch), Wagner
FC Koeln
Bramki:Roshi (72.)
Skład:Rensing - Sereno, McKenna, Geromel, Eichner - Clemens, Lanig (70. Ishak), Riether, Peszko (70. Roshi) - Jajalo - Novaković (88. Pezzoni)
Przegląd prasy. - Miło mi nie jest, ale pretensje mogę mieć tylko do siebie. Na pewno nikt mnie nie skrzywdził, popełniłem dwa głupie faule, po których sędzia podjął słuszne decyzje - komentuje w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? swoją czerwoną kartkę w debiucie w Bundeslidze Ariel Borysiuk, pomocnik Kaiserslautern.
- To, że musieliśmy grać 50 minut w dziesiątkę, pewnie przełożyło się na wynik i naszą porażkę. Wiem, że po tym meczu moja pozycja w Kaiserslautern osłabła - czytamy we wtorkowym "Przeglądzie Sportowym".

- Już nic nie mogę zrobić. Przecież nie zamknę się w sobie, nie zdołuję. To nie Polska, tutaj w takim przypadku można skończyć inaczej - mówi były pomocnik Legii Warszawa. - Tutaj jest czterech piłkarzy na moją pozycję. Jak się poddam, to odkręcić to będzie bardzo ciężko - dodaje.

Borysiuk opowiada także o różnicy poziomów między T-Mobile Ekstraklasą a Bundesligą. - O tempie gry w ogóle nie ma co dyskutować. W Bundeslidze na treningu wykonuje się taką pracę, że czuję się po zajęciach, jak w Polsce po meczach.

Przypomnijmy, że Ariel Borysiuk spędził na murawie w swoim debiucie w Bundeslidze tylko czterdzieści minut. Polski pomocnik dwukrotnie został w meczu z Koeln ukarany żółtymi kartkami. Ostatecznie Kaiserslautern przegrało 0:1.

Suchej nitki na 20-letnim zawodniku nie zostawiła prasa niemiecka. "Kompletnie zawiódł", "Zaliczył wiele złych podań i zobaczył dwie żółte kartki za faule taktyczne" czy "Robił bardzo wiele błędów w ofensywie" - mogliśmy przeczytać u naszych zachodnich sąsiadów.