Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Podolski wyklucza transfer do Arsenalu

Lukas Podolski nie chce zmieniać klubu w zimowym oknie transferowym. Napastnik obawia się, że przenosiny do zainteresowanego nim Arsenalu zagroziłyby jego występowi na Euro 2012.
Angielskie media twierdzą, że Arsenal kontaktował się z Podolskim, mimo że zaprzecza temu menedżer Arsene Wenger.

26-latek mógłby zastąpić w roli lewego skrzydłowego wyjeżdżającego na Puchar Narodów Afryki Gervinho - taką samą przydziela mu w reprezentacji Niemiec Joachim Loew - ale woli pozycję środkowego napastnika.

Z agentem Podolskiego, Konem Schrammem skontaktował się Guardian. - To niemożliwe. Koeln jest najważniejsze, na takie rozmowy będziemy mieć czas latem - powiedział.

Podolski strzelił 14 goli w 16 meczach tego sezonu Bundesligi, ale obawia się, że po przenosinach do Arsenalu nie miałby zagwarantowanego miejsca w pierwszym składzie - szczególnie, że w wybitnej formie jest Robin van Persie.

Transfer Podolskiego do Arsenalu blokują też oczekiwania finansowe zadłużonego Koeln. Dziesiąta drużyna Bundesligi musi spłacić 31 milionów euro (ok. 26 milionów funtów) i nie przyjęłaby propozycji Kanonierów, którzy wyceniają Podolskiego na 10 mln funtów. Koeln oczekuje kwoty dwukrotnie wyższej.

Kontrakt Podolskiego z Koeln wygasa w 2013 roku.

Thierry Henry ? ma już zdjęcie w koszulce Arsenalu