Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Prezes Borussii: W styczniu Barrios może odejść

Prezes Borussii Dortmund Hans-Joachim Watzke zdradził w rozmowie z ?Bildem?, że mimo że bardzo nie chce sprzedawać Lucasa Barriosa, to już w styczniu klub może pozwolić mu odejść. Paragwajski napastnik nie jest zadowolony ze swojej roli w zespole, o miejsce w którym przegrał rywalizację z Robertem Lewandowskim. Zainteresowany Barriosem jest ponoć Espanyol Barcelona.
Barrios stracił część obecnego sezonu przez kontuzję, jednak po jej wyleczeniu nie odzyskał miejsca w wyjściowej "jedenastce" mistrzów Niemiec. Udanie w pierwszym składzie Borussii zastąpił go Lewandowski, który na swoim koncie ma już dwanaście goli i powoli staje się gwiazdą Bundesligi.

Paragwajczyk zdradził niedawno, że jest bardzo niezadowolony z roli rezerwowego, po tym jak miał ogromny wkład w wywalczenie przez Borussię mistrzostwa. Przyznał on także, że będzie chciał odejść zimą do innego zespołu. - Nie chcę siedzieć na ławce przez następne sześć miesięcy. Mam 27 lat i chciałbym jeszcze zrealizować swoje cele w przyszłości - powiedział napastnik.

- Chcę znów grać i czuć się potrzebny. Jeśli nie mam tego w Dortmundzie, to szybko muszę podążyć w innym kierunku. Potrzebuję klubu, w którym znów czułbym się szczęśliwy - dodał Barrios.

Watzke zapewnia jednak, że klub niechętnie pozbędzie się utalentowanego napastnika. - Nie chcemy go sprzedawać - mówi w wywiadzie dla "Bilda". - Jednak jeśli przyjdzie pewnego dnia i powie "chcę odejść", wtedy będziemy musieli o tym porozmawiać.

Zdaniem hiszpańskiego "Sportu" wypożyczeniem Barriosa zainteresowany jest ponoć Espanyol Barcelona. Ósma drużyna Primera Division chciałaby pozyskać piłkarza w styczniu, z opcją wykupu pod koniec sezonu.

Lewandowski najbardziej wszechstronnym piłkarzem ofensywnym w Bundeslidze? ?