Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga niemiecka. Nasz człowiek w Dortmundzie, czyli rozwiązanie konkursu "Jedź na Bundesligę"

Człowiek, a w zasadzie dwóch. Bo nagrodą w konkursie "Metra", Sport.pl i Eurosportu "Jedź na Bundesligę" są dwa bilety na mecz Borussia - Schalke. Z trybun Signal Iduna Park obejrzy go pani Patrycja Uryszek. Z kimś specjalnym...
"Nie będzie tu łzawej historii o tym, że mój pies zginął w Dortmundzie i chcę rozsypać jego prochy na stadionie albo o tym, że chcę się oświadczyć dziewczynie na stadionie (głównie dlatego, że sama jestem dziewczyną). Najzwyczajniej jestem fanką Dortmundu. 20-letnią studentką psychologii, która ma świra na punkcie piłki nożnej i marzy, by pojechać na ten mecz. Sama kiedyś grałam - kontuzja kolana i koniec z karierą. Dlatego jedyne, co mi pozostało, to siadanie na tyłku i oglądanie meczu z paczką chipsów, psem i tatą" - napisała Patrycja.

Koniec z tym! Basta! Wysyłamy panią do Dortmundu, by wraz z kimś specjalnym, kto namówił panią do napisania do nas, kibicowała pani żółto-czarnym.

Losy wejściówek ważyły się do ostatniej chwili, a Patrycja rzutem na taśmę pokonała Rafała Kowola, który przysłał imponujące, epistolarno-graficzne dzieło o... Schalke, którego od lat jest wiernym kibicem! Pomysł wyróżnienia fana ekipy z Gelsenkirchen w konkursie, gdzie nagroda główną był mecz na stadionie "polskiej" Borussii był bardzo kuszący. Ostatecznie zabrakło niewiele. Panie Rafale, na osłodę mamy dla pana piłkę z logo Bundesligi i Eurosport 2. Podobne wyróżnienia przygotowaliśmy dla Moniki Zięby, Marka Trojańczyka, Izabelli Wierzbickiej-Nowickiej i Tomasza Kaczmarczyka.

Słowo też o kilku pechowcach, których listy z żalem musieliśmy odrzucić - niestety, regulamin jest twardy, ale obowiązujący. Pan Jarosław Szczygielski przysłał nam przezacną próbkę swego poetyckiego talentu, która zasługiwała na wyróżnienie. Obiecywał m.in., że "nic mu do łba nie strzeli, i nie będzie drugim Balotellim", ale... zapomniał podać daty urodzenia. Szkoda! Wielkie słowa uznania dla Ignacego Mikołajczaka i Daniela Flaka! Panowie - widać, że kochacie piłkę nożną, i potraficie o niej pisać. Zasłużyliście na nagrody, ale... znów ten regulamin. W konkursie mogły startować tylko osoby pełnoletnie. Niech nam będzie wolno chociaż na łamach wyrazić nasze uznanie, chapeau bas.

I na koniec spełniamy jeszcze jedną prośbę: do pani Ani, żony Norberta Stysiała: mąż bardzo panią kocha ?  Hala Madrid!

Wyniki konkursu "Jedź na Bundesligę":

Nagroda główna: dwa bilety na mecz Borussia - Schalke, 26 listopada 2011 r. o godz. 15.30. - Patrycja Uryszek

Nagrody II stopnia: piłki marki Adidas z logo Bundesligi i Eurosport 2 - Tomasz Kaczmarczyk, Rafał Kowol, Marek Trojańczyk, Izabella Wierzbicka-Nowicka, Monika Zięba

Regulamin konkursu "Jedź na Bundesligę" ?