Bundesliga. Więcej niż zero. Ale tylko trochę

Coś takiego na boiskach ogląda się rzadko - sławi grę Bayernu Monachium jego trener Jupp Heynckes. I nie ma w tym słowa przesady

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

Bayern pokonał w sobotę Herthę Berlin 4:0, przedłużył do 1108 minut serię bez straty bramki i śrubuje swój rekord. Jeszcze nigdy w Bundeslidze nie zaczął sezonu z tak szczelną obroną. W dziewięciu meczach monachijczycy stracili zaledwie jedną bramkę. Neuer pobił już rekord Olivera Kahna, który był w barwach monachijczyków niepokonany przez 1011 kolejnych minut.

Defensywa Bayernu pozostaje nie do przebycia nawet mimo to, że Heynckes chętnie eksperymentuje. Zmienia ustawienie, sprawdza w nowych rolach kolejnych zawodników, uzależnia taktykę od stylu gry przeciwnika.

Sobotni mecz skończył się błyskawicznie. Po niespełna kwadransie monachijczycy prowadzili 3:0, a później dbali już tylko o to, by dodawać minut do czasu bez straty bramki. Zaliczyli przy okazji mecz wyjątkowy. Ostatni raz trzy gole w pierwszym kwadransie meczu Bayern zdobył 28 lat temu. - Byli niesamowici, grali w naprawdę nadzwyczajny sposób - komentował Heynckes.

Dlaczego Bayern gra tak pewnie pod własną bramką? Jego były obrońca i gwiazda reprezentacji Niemiec Andreas Brehme mówi "Gazecie": - Oczywiście są tam niesamowici zawodnicy. Można ich wymieniać, ale siłą jest to, że nie grają jak indywidualności, tylko jak formacja.

Bramkarz Manuel Neuer ma już nowy przydomek - Nuller. To żart z jego nazwiska - "null", czyli "zero". "Nuller" korzysta z tego, że obrona gra pewnie, ale i sam nie zawodzi. - Aż nie wiem, co o nim mówić. Przerasta nasze oczekiwania. Ma w meczu tylko dwie, trzy sytuacje, które musi obronić, ale zawsze jest skupiony - mówi o Neuerze szef Bayernu Karl-Heinz Rummenigge.

Brehme: - Dla każdego obrońcy gra z takim bramkarzem to wielki komfort. Nie ma nic gorszego niż świadomość, że stoi za tobą niepewny golkiper. Presja rośnie, można stracić koncentrację. Obrońcy Bayernu są pewni siebie, bo wiedzą, że nawet jeśli popełnią błąd, to osłania ich Neuer. Błędów nie popełniają, bo są spokojni.