Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Ferguson chwali Berbatowa

Po ostatnim sezonie wszystko wskazywało na to, że przygoda Dimitara Berbatowa w Manchesterze United dobiegła końca. Tymczasem, sir Alex Ferguson pochwalił Bułgara za pracę podczas okresu przygotowawczego. - Spisał się świetnie - przyznał Szkot.
Wielu obserwatorów angielskiej piłki dawno postawiło już na nim krzyżyk. Po tym jak Dimitar Berbatow nie znalazł się w składzie United na finałowy mecz z Barceloną wszyscy spodziewali się szybkiej sprzedaży Bułgara.

Sam Ferguson przyznał, że pod koniec sezonu nie był fanem Berbatowa i rzadko na niego stawiał. Wszystko zmieniło się po ostatnim okresie przygotowawczym.

- Muszę przyznać, że ostatnio trenował wspaniale, klasa światowa. Okres przygotowawczy w jego wykonaniu był świetny. Wiem, że opuścił finał i to nie było łatwe. Tak samo jednak mogła czuć się siódemka, bądź ósemka piłkarzy, których również pominąłem - powiedział Szkot.

Ferguson zapytany o możliwość wykupienia Berbatowa z Manchesteru odparł: - Zrozumiałbym to. Możecie mówić o nim wszystko. Ja nie stawiam każdego weekendu na tych samych piłkarzy. Zrobiłem tak tylko raz, wciągu ostatnich trzech lat. Piłkarze są rozczarowani, że czasem nie grają. Ale na końcu sezonu to pomaga - dodał menedżer "Czerwonych Diabłów".

Ferguson wyjaśnił także decyzję o faworyzowaniu Javiera Hernandeza. - Dla mnie to było proste. Chicharito (Hernandez) był w tak dobrej formie, że musiałem wystawiać go w każdym meczu, ponieważ to właśnie on cały czas niepokoił obrońców. Berbatow miał pecha. To nie czyni go złym piłkarzem, po prostu nie miał szczęścia w tamtym momencie. Poradzi sobie z tym - zakończył Ferguson.

Manchester United rozpocznie nowy sezon Premier League 13 sierpnia od wyjazdowego meczu z West Bromwich .Tevez jednak nie zagra w Corinthians  ?